Leopold Unger o swojej drodze dziennikarskiej i roli prasy w społeczeństwie.
Rozmowy na nowy wiek
Z Ryszardem Krynickim o milczeniu
Poeta, tłumacz i wydawca. Wielokrotnie nagradzany za twórczość poetycką, opowiada o milczeniu. – Niektórych słów ja się boję i staram się ich nie wypowiadać. Tych słów w moich wierszach nie ma. Mam starotestamentowy stosunek do niektórych słów. – mówił poeta.
Z Piotrem Dumałą o przemianach
Piotr Dumała, twórca filmów animowanych, opowiada o benedyktyńskiej pracy animatora i towarzyszącej jej sztuce łączenia świata snu i rzeczywistości.
Z Pawłem Śpiewakiem o pokoleniach
Profesor Paweł Śpiewak o rewolucji i kontrkulturze lat '60 - tych oraz o pokoleniu dzisiejszych dwudziestolatków, a także socjologicznych zmianach polskiej klasy mieszczańskiej i braku zainteresowania sfera publiczną młodych ludzi.
Z Janem Jakubem Kolskim o sztuce opowiadania baśni
Bohaterem tego wydania jest Jan Jakub Kolski. Rozmowa poświęcona jest obrazom z dzieciństwa i biografii, która staje się materiałem do opowiadania uniwersalnych historii i właściwościach terapeutycznych sztuki.
Z Jackiem Ostaszewskim o wyzwoleniu
W tym wydaniu rozmowa z Jackiem Ostaszewskim o jego drodze zawodowej i twórczej, o fascynacji muzyką jazzową dającą wolność i tęsknocie za prostotą i powrotem do źródła.
Rekonstrukcja filmowa/kultura
„Rozmowy na nowy wiek” to fascynująca podróż intelektualna w obliczu najważniejszych pytań. W każdym odcinku widz poznaje wybitne osobowości, które mierzą się z trudnymi zagadnieniami dotyczącymi historii, religii, polityki czy też gospodarki.Ważny głos w polskiej kulturzeProgram porusza niezwykle szeroki wachlarz...
Rozmowy na czasie
Cykl rozmów Katarzyny Janowskiej i Piotra Mucharskiego o problemach współczesności. Gośćmi są filozofowie, aktorzy, badacze, duchowni, poruszający się między różnorodnymi tematami, takimi jak kultura, sztuka, wiara i polityka.