Droga

Serial Sylwestra Chęcińskiego ze znakomitym Wiesławem Gołasem w roli kierowcy bazy transportowej PKS.

Opis

  • Kategoria wiekowa:
  • Produkcja: Polska
  • Rok produkcji: 1973

Opowieść o perypetiach warszawskiego kierowcy PKS, podróżującego po Polsce samochodem ciężarowym, czasem autobusem. Jego wyjazdy w teren to pretekst do pokazania ludzi i spraw ówczesnej rzeczywistości. Każdy odcinek serialu to osobna historia, której cechą charakterystyczną jest mieszanka różnych gatunków filmowych – ukazane są wątki melodramatyczne, komediowe, serial nosi też znamiona dramatu obyczajowego i kryminału.
Główny bohater Marian Szyguła to w swoich sprawach życiowy pechowiec i nieudacznik. Jednocześnie jest człowiekiem o gołębim sercu, wrażliwym na cudze nieszczęścia i krzywdę, chętnym do niesienia pomocy, nawet własnym kosztem. Zawsze jest gotów pomóc innym i rozwiązać ich problemy, choć zazwyczaj sam nie wychodzi na tym najlepiej.
Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 1973
Reżyseria: Sylwester Chęciński
Obsada: Wiesław Gołas – kierowca Marian Szyguła Zygmunt Malanowicz – kierowca Zbyszek Gerlicz Maciej Damięcki – kierowca Boguś Dondziłło Edward Linde-Lubaszenko – dyspozytor w bazie PKS Anna Nehrebecka – Helena Gerlicz, żona Zbyszka Jadwiga Kuryluk – Aniela Szygułowa, matka Marianka Zygmunt Zintel – Olchowiak, strażnik w bazie Andrzej Wojaczek – kierowca Kazik Chliwa

Obsada