Jacek Sempoliński o twórczości, poszukiwaniach artystycznych i malarstwie jako powołaniu.
Rozmowy na nowy wiek
Z Leopoldem Ungerem o czwartej władzy
Leopold Unger o swojej drodze dziennikarskiej i roli prasy w społeczeństwie.
Z Krzysztofem Czyżewskim o ludziach pogranicza
Gościem tego wydania jest Krzysztof Czyżewski - animator kultury, współzałożyciel i lider Ośrodka Pogranicze - sztuk, kultur, narodów z siedzibą w Sejnach. Rozmowa o etosie pogranicza, rozumianego jako przestrzeń duchowa i kulturowa oraz o ludziach stamtąd i wartościach, jakie reprezentują.
Z Józefem Henem o sztuce wątpienia
Bohaterem tego wydania jest pisarz, dramaturg i scenarzysta Józef Hen. W rozmowie z 2003 roku mówi m.in. o własnego autorstwa książce poświęconej królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu, o Boyu Żeleńskim i książce "Nowolipie", siebie samego nazywając zawodowym literatem.
Rozmowy na nowy wiek ograniczenie wiekowe - 12 lat
Z Jerzym Pilchem o obcości
Pisarz Jerzy Pilchem mówi o traumach wyniesionych z dzieciństwa oraz o pisarstwie, wyjątkowości tego zawodu i pracy nad kunsztem słowa.
Z Jerzym Vetulanim o tajemnicy mózgu
Czy można powstrzymać proces starzenia się mózgu? Czy potrafimy udoskonalić jego działanie i czy kryje w sobie coś, co można określić tajemnicą człowieczeństwa? Bohaterem odcinka jest profesor nauk przyrodniczych Jerzy Vetulani, psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, członek Polskiej Akademii Nauk. W kwietniu...
Rozmowy na czasie
Rekonstrukcja filmowa/kultura
Cykl rozmów Katarzyny Janowskiej i Piotra Mucharskiego o problemach współczesności. Gośćmi są filozofowie, aktorzy, badacze, duchowni, poruszający się między różnorodnymi tematami, takimi jak kultura, sztuka, wiara i polityka.
„Rozmowy na nowy wiek” to fascynująca podróż intelektualna w obliczu najważniejszych pytań. W każdym odcinku widz poznaje wybitne osobowości, które mierzą się z trudnymi zagadnieniami dotyczącymi historii, religii, polityki czy też gospodarki.Ważny głos w polskiej kulturzeProgram porusza niezwykle szeroki wachlarz...