Farba

Wybitna rola Agnieszki Krukówny w filmie Michała Rosy o poszukiwaniu własnej ścieżki.

Opis

  • Kategoria wiekowa:
  • Produkcja: Polska
  • Rok produkcji: 1997

Farba (1997)

Polskie kino drogi w reżyserii Michała Rosy. Bohaterka naśladująca świat z magazynów dla nastolatek zaczyna poszukiwać własnej ścieżki.

Opis filmu:
Młodziutka Marta jest w trzecim miesiącu ciąży. Używa pseudonimu Farba — od częstych zmian koloru włosów. Dziewczyna nie chodzi do szkoły, nie ma też środków na utrzymanie. Razem z przypadkowo spotkanym Cypem podróżuje po Polsce na gapę. Aby przetrwać, postanawiają w nietypowy sposób zdobywać pieniądze. Farba odwiedza kolejnych ginekologów, a gdy proponują nielegalne przerwanie ciąży, chłopak próbuje ich szantażować. Podróż stawia na ich drodze niezwykłych ludzi i staje się okazją do wejrzenia w głąb siebie. Dla obojga pragnienie stanowić będzie poczucie stabilizacji. U dziewczyny objawi się przez chęć odnalezienia babci, u Cypa poprzez nadzieję na miłość. Chłopakowi wydaje się, że jest w zakochany Szacharze, której pomogli uciec przed toksycznymi opiekunami. Stara się nakłonić ją do zerwania z dotychczasowym środowiskiem, ta wraca jednak do Cyganów i wystawia Cypa na niebezpieczeństwo. Pełen napięcia finał rozgrywa się na dworcu kolejowym...

Obsada filmu:
Agnieszka Krukówna jako Marta „Farba”
Ewa Gorzelak jako Szachara
Marcin Władyniak jako Cyp

Kto jeszcze zagrał w filmie „Farba”?
Krzysztof Dracz jako ginekolog
Kinga Preis jako Majka
Karolina Łukaszewicz jako Celina
Cezary Kussyk jako Krzywy
Agnieszka Dygant jako Ola

Reżyseria:
Za reżyserię filmu „Farba” odpowiada Michał Rosa, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w 1991 roku nominowany do studenckiego Oscara. Debiutancki obraz Rosy, zrealizowany w 1993 roku „Gorący czwartek” nagrodzony został na FPFF w Gdyni w kategorii Debiut Reżyserski. Michał Rosa jest także współautorem produkcji takich jak „Osiecka”, „Bodo”, „Czas honoru”, „Piłsudski”.

Scenariusz:
Autorem scenariusza filmu „Farba” jest reżyser Michał Rosa.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Farba” był nagrywany w Polsce, premiera światowa miała miejsce 3 kwietnia 1998 roku.

Zdjęcia: Zdjęcia do filmu „Farba” stworzył Mieczysław Anweiler („Gorący Czwartek”, „Gry i zabawy wojskowe”, „Bajeczki straszydełka”).

Tytuł angielski:
„Paint”.

Czas trwania filmu:
Film „Farba” trwa 83 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Farba”?
Cały film online „Farba” OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl.

Obsada